deneme

3 Ekim 2014 Cuma

Hoşgeldin Ekim ve İYİ BAYRAMLAR

Merhaba sevgili blog dostlarım :)

Ben hoşgeldin Eylül-sonbahar yazısı yazmayı planlarken Ekim ayı geldi bile.. Ama blog hep aklımda hep. Hiç unutmuş filan değilim. 

Bu sezon ahşap boyamanın yanında yeni yeni şeyler öğrenme isteği var içimde. Aslında hobi tutkunu herkes bilir ki; insan hobilere kendini bir kaptırdı mı ucunu bucağını göremez oluyor. Yani hemen her hobi dalına bir el atıyor, her güzel şeyi tüm farklı hobi alanlarını denemek istiyor. Ben şimdilik ev içinde çok karmaşa yaratmamak adına ( ki zaten evde keçe, yün, kanaviçe, tığ işi, ahşap boyama malzemeleri yeterince var!!! ) çok fazla şeyi bir anda yapmaya kalkıp çıldırmamak adına bu yıl biraz sıralama yaptım :) Parantezin içinden anlaşılacağı gibi çok iyi sıralamışım sanki :)))

Ama aklımda ilk olarak kağıt işleri vardı.. Hem blogdan hem instagramdan rakip ettiğim http://cafecraftistanbul.blogspot.com.tr/ ' un tek günlük atölyelerine gitmek bir türlü kısmet olmamıştı.. Taaaa kii geçtiğimiz cumartesi gününe kadar. Evet çok güzel bir kağıt işleri atölyesi oldu..
 Aklımda olanlardan bir tanesini daha aradan çıkarttım neyse ki :) 

DIY

 Öğrenmek istediğim tamamı kendin yap defter çalışmasının başlangıç aşaması. Tabi şimdi öğrendim ya ilk fırsatta çeşit çeşit defter yapasım var ama ne yazık ki vakit yetmiyor çoğu zaman.

DIY

Rengarenk bantlar, kurdeleler, stickerlar arasında kaybolmamak elde değil.

DIY

Kırmızıyı seven biri olarak defter de yine kırmızılı olarak çıktı ortaya tabiii...

 Puantiyeyi de seven biri olarak el yapımı karton poşet tercihimin puantiyeli bir kağıt olduğuna şaşmamak lazım.

Son iki fotoğraf da bu aralar sonbahar kış mevsiminin gelmesinden midir nedir? evde rengarenk ipler havada uçuşuyor.. Ama renk seçiminde yine kırmızıya dikkat. Denemek istediğim tığ işi örnekleri yapıyorum bu aralar fırsat buldukça.. Bu konuyla ilgili detaylı bir post da yakında. Şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum herkese. Sevgilerimle.

Ayrıca çoğu zaman instagramda daha aktif olduğumdan dolayı beni instagramdan takip etmek isterseniz @cileklimektubum

4 yorum:

 1. Sen de hoşgeldin ve iyi bayramlar..Aynı durumdayız hepimiz, hangisini yapsan, diğerlerinin hatırı kalıyor. Tek bir şeye saplanmaktansa daha çok seviyorum ben de çeşitliliği, Allah sağlık versin, hepsini yapalım bu kış inşallah..

  YanıtlaSil
 2. Size de huzurlu, sağlıklı ve keyifli bir bayram dilerim :)
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar, bu hobiye de el atmanız çok iyi olmuş bence :) Ben de çok seviyorum kağıt işlerini. Tebrik kartı çalışmalarımı ve defter yenileme çalışmalarımı görmek isterseniz eğer bloğuma beklerim. Mutlu bayramlar :)
  masalyildizi.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar. iyi bayramlar.
  Aynı durum bende de mevcut..Hobi çeşitliliğini çok seviyorum, denemediğim zaman aklım kalıyor. kağıt işleri benim de hoşuma gidiyor daha onlara el atmadım..Ama sizin yaptığınız karton poşet, defter çok güzel ve başarılı olmuş. Elinize sağlık..Sevgiler :)

  YanıtlaSil